in

De la suflet la suflet, parohia Sfinții Apostoli Petru și Pavel – Pitești

Cât de mic dar ai dat, dacă dai cu smerenie și cu părere de rău că nu poți face mai mult, aceea este adevărata milostenie, știut fiind faptul că cei care săvârșesc binele, găsesc fericirea în însuși binele săvârșit, pentru că cine miluiește pe sărac are pe Dumnezeu purtător de grijă.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune caritabilă, în care preoții slujitori Aron Haris și Șerban Constantin de la parohia Sfinții Apostoli Petru și Pavel din municipiul Pitești au oferit hrană caldă unor bătrâni cu pensii modeste.

Liturghie Arhierească la hramul Mănăstirii Slănic

Cateheză la parohia Furduiești, protoieria Topoloveni