in

Depunerea jurământului la Școala de Maiștri Militari și Subofițeri din Pitești

(Publicat în: 27 octombrie 2019)

O nouă promoție de absolvenți a Școlii de Maiștri Militari și Subofițeri a Forțelor Terestre „Basarab I” din Pitești, a depus jurământul solemn. Cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic, la acest eveniment a participat părintele protoiereu Dinu Vasile Laurențiu, care a transmis Arhiereasca Binecuvântare pentru noua generație de ostași ai Armatei Române.

Cu acest prilej a fost oficiată o slujbă religioasă de către un sobor de preoți, după care au fost rostite mesaje din partea oficialităților locale și județene, iar în finalul evenimentului cei prezenți au asistat la parada militarilor.

 

Târgul de toamnă la Școala Virgil Calotescu din Bascov

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, octombrie 2019