in

Dialogul cu Dumnezeu prin rugăciune, parohia Maica Precista, protoieria Pitești

(Publicat în: 18 martie 2020)

Sfântul Apostol Pavel îi sfă­tu­ia pe contemporanii săi ca, pe lângă alte fapte bune, să se roa­ge neîncetat. A ne ruga ne­în­cetat înseamnă a ţine le­gă­tu­ra permanent cu Dumnezeu. Fap­tele, gesturile, cuvintele, gân­durile sunt raportate la Dum­nezeu, astfel încât omul tran­sformă totul în rugăciune, se roagă neîncetat.

În biserica parohiei Maica Precista din municipiul Pitești, a avut loc la începutul Postului Mare o cateheză în care părintele slujitor Victor Grigore a vorbit copiilor despre frumusețea rugăciunii și a faptelor bune în viața de zi cu zi a creștinului.

VESTITORII PRIMĂVERII!, ediția a IV-a – concurs de creație la Școala Gimnazială Mircea cel Bătrân Curtea de Argeș

Cercetarea aproapelui – bucurie duhovnicească, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel