in

Din suflet pentru suflet în parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 18 mai 2019)

Numeroase sunt suferințele pe care le îndură oamenii cât trăiesc. Unii sunt bolnavi, alții se află în mari lipsuri, neavând cu ce se hrăni sau cu ce se îmbrăca. Unii semeni sunt părăsiți, uitați, fără rude care să-i îngrijească, fără prieteni care să-i mângâie. În situații de felul acesta, noi, creștinii, suntem datori să le răspundem cu un sentiment de milă și cu fapte de ajutorare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești a dăruit alimente pentru o familie nevoiașă.

Ajutor la domiciliu, parohia Drăguțești, protoieria Pitești

Cerc pastoral la parohia Târgul Dealului – protoieria Topoloveni