in

Din suflet pentru suflet în parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 2 mai 2020)

Numeroase sunt suferințele pe care le îndură oamenii cât trăiesc. Unii sunt bolnavi, alții se află în mari lipsuri, neavând cu ce se hrăni sau cu ce se îmbrăca. Unii semeni sunt părăsiți, uitați, fără rude care să-i îngrijească, fără prieteni care să-i mângâie. În situații de felul acesta, noi, creștinii, suntem datori să le răspundem cu un sentiment de milă și cu fapte de ajutorare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială, în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș, a ajutat cu alimente câteva familii nevoiașe.

Samarineanul milostiv, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Slujind aproapelui, parohia Bârla– protoieria Costești