in

Din suflet pentru suflet în parohia Valea Mare din orașul Ștefănești

(Publicat în: 8 ianuarie 2020)

Numeroase sunt suferințele pe care le îndură oamenii cât trăiesc. Unii sunt bolnavi, alții se află în mari lipsuri, neavând cu ce se hrăni sau cu ce se îmbrăca. Unii semeni sunt părăsiți, uitați, fără rude care să-i îngrijească, fără prieteni care să-i mângâie. În situații de felul acesta, noi, creștinii, suntem datori să le răspundem cu un sentiment de milă și cu fapte de ajutorare.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială, în care preoții slujitori Iriminescu Tiberiu și Stancu Sabin de la parohia Valea Mare din orașul Ștefănești, au dăruit alimente pentru familiile nevoiașe.

Hrană pentru trup, bucurie pentru suflet – parohia din cartierul Tudor Vladimirescu din Pitești

Daruri pentru copii, parohia Slatina, protoieria Curtea de Argeș