in

Donație de produse medicale si lucrare spirituală la Secția Nou Născuți- Spitalul Judetean Arges

(Publicat în: 24 decembrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin „Așezământul Sfinții Împărați Constantin și Elena si Sfantul Ierarh Nectarie” din Pitești, reprezentat de parintele paroh Robert Nicolae, a desfasurat o lucrare misionara în cadrul Spitalului Judetean Arges, la Secția Nou Născuți.

Prezenți la această lucrare de binefacere au fost Părintele paroh Marin Cojocaru si parintele Cătălin Popescu și de la parohia pitesteana Meculesti, care au dăruit produse medicale necesare pentru pruncii lui Dumnezeu.

De asemenea, au fost daruite cate o icoana pentru cabinetele medicilor Neonatologi Corina Matei si Vintilă Mihaela, tot personalul medical a primit Acatistul Nașterii Domnului, iar cele 30 de mame internate au primit daruri specifice.
Conducerea Spitalului Judetean Arges, personalul medical si mamele internate, au mulțumim Părintelui ceresc pentru pruncii sanatosi, dar și pentru darurile duhovnicești si materiale primite.

Daruri pentru copii – parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș

Astăzi S-a născut Hristos, colinde la parohia Domnești de Sus, protoieria Curtea de Argeș