in

Duhul Sfânt – Mângâietorul, cateheză la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 19 iunie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică la parohia  Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, în Duminica Rusaliilor.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, au susținut cateheza cu tema ,,Duhul Sfânt – Mângâietorul”. Activitatea se se înscrie în cadrul proiectului  catehetic ,,Şcoala din Biserică” inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucăr. 

Milostenia, fiica Dragostei – mănăstirea Glavacioc

Milostenia, hrana sufletului, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești