in

Duminica-zi de odihnă și mare sărbătoare, cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 28 noiembrie 2018)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică la Şcoala Nae A. Ghica din Rucăr.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria  Câmpulung Muscel, a susținut cateheza cu tema ,,Duminica – zi de odihnă şi mare sărbătoare”, la clasa a VI a, în timpul orei de Religie. Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului ,,Biserica din Școală” inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucār.

 

100 de ani de la Marea Unire – manifestare cultural-artistică la Universitatea din Pitești

Educația – fereastră către viitor, parohia Găvana IV din Pitești