in

Educație Rutieră în Protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 27 februarie 2016)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ şi Activități cu Tineretul prin Biroul de Cateheză în parteneriat cu Poliția Municipiului Curtea de Argeș a organizat, în cadrul Proiectului Catehetic Siguranța copiilor!, o lecție de educație rutieră la G.P.P. O lume minunată – G.P.N. nr. 1-structură.

Copiii au ascultat cu drag pe doamna Raluca Tobă din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeș. Dânsa a vorbit celor mici despre cum să circule pe stradă, să traverseze numai pe trecerea de pietoni, să observe și să respecte culorile semaforului, apoi au identificat diferite indicatoare de circulație.
Doamnele profesoare Raluca-Mihaela Spînu, Rodica Tărceatu și Doina Mateescu au coordonat activitatea copiilor alături de Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Catehizare și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.
Bucuroși, copiii, la final, au rostit o rugăciune sau au recitat o poezie.

De la suflet la suflet, parohia Sfânta Vineri, municipiul Pitești

Meditație la limba engleză la parohia Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș