in

Elevii de la Școala Gimnazială din Costești au primit manualele de Religie

Religia este darul lui Dumnezeu către om, prin care EL se face cunoscut. Copiii nu ar ști nimic despre părinți, dacă aceștia nu li s-ar face cunoscuți; niciodată nu ar ști ce este iubirea tatălui sau a mamei, dacă nu s-ar trezi și nu ar crește cu această iubire. Așa este și religia. O avem de la Dumnezeu, prin iubire și descoperire, în scopul mântuirii și desăvârșirii.

Cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic, Eparhia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a venit în ajutorul elevilor de la Școala Gimnazială din Costești, care au primit din partea preoților Geangavelea Ilie de la parohia Zorile și Tănase Laurențiu de la parohia Podu Broșteni, manualele de Religie.

Milostenie din cămara lui Dumnezeu

Dăruind vei dobândi – parohia Maica Precista, municipiul Pitești