in

Elevii din comuna Godeni au primit manuale de Religie

cof

Sensul formativ al educatiei religioase consta in implicarea tuturor capacitatilor intelectuale in descifrarea si trairea sensurilor adanci ale existentei prin interiorizarea normelor religioase, prin valorificarea substratului moral intrinsec al valorilor religioase si prin traducerea in fapt a acestora.

Preoții Popescu Liviu Constantin de la Parohia Malul, Iosif Viorel de la Parohia Godeni,Fuscel George Bogdan de la Parohia Cotești și Enache George Alin de la Parohia Capu Piscului au dăruit manuale de religie elevilor din clasa pregătitoare și celor din clasa întâia de la Școala Gimnazială Cotești,comuna Godeni în prezența Domnului Director Corneliu Pădureanu,a profesorului de religie Elena Alina Caradel ,a profesorilor pentru învățământul primar Toma Mirela Adina și Dumitrașcu Florentina Cristina

Bucuria de a dărui, parohiile Bascov și Rotărești, protoieria Pitești

Bucuria de a fi creștin – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești