in

Fericiți cei milostivi, parohia Brătești, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 6 februarie 2020)

Cât de bine şi cât e de frumos să ai milă în sufletul tău. Numai atunci vom putea înţelege cu adevărat necazul şi suferinţa celui de lângă noi. Numai atunci, vom putea spune că ne-am adunat „comoară în ceruri” pe care „nici molia nu o strică, nici furii nu o sapă şi nu o fură”.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Ilie Marius de la parohia Brătești, protoieria Curtea de Argeș, a adus bucurie pentru o familie cu multe greutăți, prin darurile oferite.

 

Ruga lui Cioran

Masa bucuriei – Centrul Social Cultural „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavrii”, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș