Festivalul Internațional: Nopțile de Poezie de la Curtea de Argeș, ediția a XXIII-a

(Publicat în: 17 iulie 2019)

Cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic, în Biserica Sfântul Nicolae Domnesc, cu ocazia Festivalului Internațional: Nopțile de poezie de la Curtea de Argeș, a avut loc ceremonia anuală a primirii de noi membri în Academia Internațională Orient-Occident.

Peste 45 de academicieni, poeți, editori și oameni de artă din peste 35 de țări, au vizitat Mănăstirea Argeșului și noua Catedrală Arhiepiscopală.

Oaspeții au fost primiți de părintele Ovidiu Vlăsceanu, consilier cultural și comunicații media, care a transmis Arhiereasca Binecuvântare și un cuvânt de deschidere a evenimentului.

Festivalul Internațional: Nopțile de Poezie de la Curtea de Argeș, s-a desfășurat în perioada 12-15 iulie 2019.

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, iulie 2019

Slujbă arhierească la parohia Marina din municipiul Câmpulung Muscel