in

Festivitatea de înaintare în grad a promoției de maiștri militari și subofițeri

(Publicat în: 29 iulie 2018)

La “Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri a Forțelor Terestre ‘BASARAB I’ din Pitești a avut loc festivitatea de înaintare în grad a promoției “Centenarul Marii Uniri 2018” de maiștri militari și subofițeri.

Un număr de 540 de elevi militari au fost înaintați în primul grad al carierei militare. In cadrul acestei ceremonii, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului a fost oficiată slujba de Te-deum de către Preot consilier Puiu DIACONESCU, Preot militar lt. col. Ștefan BADEA, Preot prof. Andrei CĂNUȚĂ, Preot paroh Codruț SOVEJA.

La festivitate au participat oficialități ale Jud. Argeș, cadre militare din conducerea Statului Major al Forțelor Terestre, din conducerea Garnizoanei Pitești, cadre militare în rezervă și retragere precum și membri ai familiilor celor proaspăt înaintați în grad.

 

Aristocraţii din familia Bărbieru!

Protoieria Câmpulung Muscel – Campionii Bucuriei Sociale, iulie 2018