in

Final de An Scolar – parohia Găvana III din municipiul Pitești

Cu binecuvantarea si purtarea de grija a Inaltpreasfintitului Parinte Arhiepiscop Calinic, Sectorul Invatamant ,prin Biroul de Cateheza si Activitati cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argesului si Muscelului , a desfasurat o activitate catehetica la Scoala Gimnaziala Matei Basarab din Pitesti , la final de an scolar .

Preotul slujitor Alexandru Dumitrescu , de la parohia Gavana III Pitesti, le-a vorbit elevilor clasei a IV- A despre puterea rugaciunii si Harul lui Dumnezeu pe care il primim prin Sfanta Biserica si a multumit conducerii scolii ,profesorilor implicati in activitatile savarsite in Scoala si in Biserica de-a lungul intregului an scolar. Tinerii elevi au fost felicitati pentru eforturile si rezultatele la invatatura , dar si pentru celelalte actiuni desfasurate si organizate de Biserica . La finalul intalnirii toti elevii au primit mici daruri .

ACTIVITATE CATEHETICĂ ȘI RECREATIVĂ la Grădinița O lume minunată din Curtea de Argeș

Milostenia, coroana virtuților, parohia Corbi, Protoieria Curtea de Argeș