in

Formarea micilor creștini, parohia Țițești, protoieria Mioveni

(Publicat în: 24 ianuarie 2019)

Una dintre laturile educatiei care vizeaza, prin excelenta sensibilitatea profilului persoanei umane, care se revarsa asupra comportamentului sau si care confera o bunatate amplificata de calitati ce tin de tinuta, de atitudini superioare chiar de alesele calitati morale este educatia religioasă.

Prin Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul, părintele slujitor Nicu Daniel de la parohia Țițești, protoieria Mioveni, a rostit un cuvânt catehetic elevilor școlii din localitate, despre datoria de a asculta de Dumnezeu, de părinți și de dascăli, după care le-a oferit manuale de Religie.

 

Zâmbet în suflet de copil, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Spectacol de Ziua Unirii Principatelor Române în Curtea de Argeș