in

Ghiozdanul meu, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 24 septembrie 2018)

Sectorul Social Filantropic și de Misiune și Birourile Filantropice din cadrul Protoieriilor Argeșene și Muscelene, desfășoară și în acest an școlar, o amplă acțiune de prevenirea a abandonului școlar și încurajare a dreptului fundamental la educație, în toate parohiile și instituțiile de învățământ din cuprinsul Eparhiei.

În cadrul acestui proiectul social filantropic numit ,,Ghiozdanul meu”, preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, au dăruit ghiozdane echipate cu rechizite școlare unor copii din parohie.

 

Din izvorul nesfârşit al revoluţiilor

Sfânta Cruce – Atarul iubirii lui Dumnezeu, cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești