in

Ghiozdanul meu, parohiile Slobozia de Sus I și II

Principala direcție a educației religioase constă în formarea bunului creștin. Reverberațiile ei se prelungesc în timp, peste generații, valorile religioase odată interiorizate atrag noi valori, se dezvoltă și generează speranțe și căutări profunde.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a început proiectul Ghiozdanul meu, prin care copiii care provin din familii defavorizate social, primesc din partea parohiilor lucrurile necesare pentru începutul anului școlar.
Preoții slujitori Neagoe Ștefan și Trăistaru Iulian Răzvan, de la parohiile Slobozia de Sus I și II, protoieria Costești, au dăruit ghiozdane și rechizite pentru doi copii.

Ajutor la domiciliu, parohia Turculești, protoieria Topoloveni, septembrie

Zâmbet de copil, parohia Tigveni I Vale, protoieria Topoloveni