in

Glasul copiilor din tinda bisericii – parohia Bălilești, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 5 noiembrie 2018)

În cadrul proiectului „Glasul copiilor din tinda bisericii”, desfășurat de Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, la parohia Bălilești, protoieria Câmpulung Muscel, copiii din parohie împreună cu doamna profesor Negescu Georgiana și eleva Negescu Teodora de la Colegiul Național Pedagogic Carol I, au desfășurat activități destinate anotimpului toamna, prin colaje și desene.

Participanții la acest proiect, au participat și la slujba oficiată în sfânta biserică, după care părintele slujitor Negescu Cicelon a oficiat slujba de sfințire a icoanei pictată de doamna profesor Diaconescu Luminița, din sala unde are loc proiectul și le-a vorbit despre importanța educației creștine.

 

 

Proiectul social: Samarineanul milostiv în parohia Fundeni, protoieria Câmpulung Muscel

Milostenia, jertfă bineplăcută lui Dumnezeu – parohia Sfântul Apostol Andrei, Papucești II – Pitești