in

Grădina lui Moș Nicolae

(Publicat în: 9 decembrie 2019)

Ca în fiecare an, în seara de 5 decembrie, Consiliul Județean Argeș, prin instituțiile subordonate, organizează evenimentul „În așteptarea lui Moș Nicolae” cu scopul de a crea o seară magică a copilăriei și de a aduce bucurie tuturor în perioada sărbătorilor de iarnă. Alături de Consiliul Județean Argeș au fost Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Dr. Oetker, Pati Pan Mariano, Centrul Cultural Județean Argeș, Centrul de Cultură Brătianu, Teatrul Al. Davila și Muzeul Golești.

Într-un decor de basm numit ,, Grădina lui Moș Nicolae”, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin sectorul Social Filantropic și de Misiune, a amenajat un spațiu special unde au fost împărțite copiilor produse tradiționale mănăstirești: plăcinte, covrigi și fructe.

 

Atelier duhovnicesc: ,,Oferă-mi tinere, inima ta!”

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, decembrie 2019