in

Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș a sărbătorit ZIUA MĂRII NEGRE

(Publicat în: 27 octombrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul-Biroul de Cateheză în cadrul parteneriatului cu Grădinița Căsuța cu Povești din municipiul Curtea de Argeș a sărbătorit Ziua Internațională a Mării Negre.

Copiii au desenat, au pictat marea și animale care trăiesc în ea. Doamna profesoară, Cornelia-Eliza Ilic, a vorbit celor mici despre cât de important este să păstrăm curățenia pe plaja mării.

La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului și a mulțumit pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș.

La final, copiii au făcut o mică expoziție!

 

Masa calda pentru familii nevoiase, parohia Prundu III, municipiul Pitesti

Ziua Armatei Române – manifestări religioase și militare în municipiul Pitești