in

Gramatica pentru toți – parohia Găvana IV, protoieria Pitești

(Publicat în: 23 octombrie 2019)

Scrierea și vorbirea corectă presupun cunoașterea și aplicarea unor reguli gramaticale ale limbii române – care implică noțiuni fundamentale, pe care elevul ajunge să le stăpânească, învățând gramatică într-un mod sistematic.

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul din cadrul Eparhiei Argeșului și Muscelului vine în ajutorul elevilor piteșteni, prin programele educative care se desfășoară la Centrul Social-Cultural Sfânta Maria Magdalena din cadrul parohiei Găvana IV.

Voluntarii parohiei au ajutat pe elevi prin meditațiile la limba română și matematică, iar la atelierul de pictură copiii și-au folosit imaginația și spiritul creativ, pictând în culori acrilice coșulețe din porțelan.

Credința în Înviere, cateheză la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Protoieria Costești – Campionii Bucuriei Sociale, octombrie 2019