in

Haine și alimente pentru cei nevoiași, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 1 decembrie 2019)

Milostenia este mărturia dragostei frăţeşti, o eliberare a sufletului omului de egoism şi o deschidere a lui spre oamenii prin care Dumnezeu Se apropie de el. Cu alte cuvinte, milostenia lărgeşte şi transformă sufletul omului, deoarece o faptă bună săvârşită în mod constant devine bunătate a sufletului. Deci milostenia, ca acţiune repetată, devine în om o lumină a sufletului său, îl face milostiv.

Din iubire față de aproapele încercam sa ne facem împreună samarineni pentru cei ce sunt în lipsuri, parohia Mavrodolu prin preotul Dumitrescu Horia, a daruit haine de sezon si alimente unor familii nevoiașe.

 

Donează sânge – Salvează o viață

Activitate educativă la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr