in

Hrană caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, municipiul Pitești

(Publicat în: 23 decembrie 2018)

Vrei să vezi dacă-L iubesti pe Dumnezeu? Vezi asta din cât îl iubesti pe fratele tău. Iar fratele tau este si cel sarman, cel nevoias, cel aflat in suferinta. Dragostea formală nu are mare însemnătate. Însemnătate are când dragostea este vie, lucratoare si se manifesta cu precadere in fapte de milostenie.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a  desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin proiectul social  ,,Masa calda pentru  persoane nevoiase’’

 

Alături de cei încercați, parohia Sfinții Voievozi, Protoieria Curtea de Argeș

Plinirea vremii, timpul mântuirii noastre – cateheză parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești