in

Hrană caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, protoieria Pitești

(Publicat în: 11 decembrie 2018)

Postind, omul se foloseste pe sine, dar este mai  important ca el sa aduca folos si altora.  Prin milostenie, iertare si rugaciune, postul se transforma  dintr-un  simplu regim alimentar intr-o traire duhovniceasca, singura care ne poate duce mai curati in fata Bunului Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune,  a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,, Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin si a preotului Zahiu Traian Catalin  proiectul social  ,, Masa calda pentru  persoane nevoiase’’.

 

Samarineanul milostiv, parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

Sinaxar 12 decembrie 2018