in

Hrană duhovnicească pentru copiii de la Complexul de Servicii Sociale Rucăr

(Publicat în: 13 decembrie 2016)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare, a desfășurat o activitate misionar-pastorală pentru copiii care se află în Complexul de Servicii Sociale pentru Copiii în Dificultate din Rucăr.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel, au mers în mijlocul tinerilor și au vorbit despre Nașterea Mântuitorului Iisus Hristos, după care au spovedit și împărtășit tinerii.

Despre Sfântul Ierarh Spiridon al Trimitundei – cateheză la parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni

Tinerii și Biserica, parohia Înălțarea Domnului din Curtea de Argeș