in

Hrană pentru cei fără adăpost, parohia Prundu III, protoieria Pitești

Se cuvine să fim milostivi cu fraţii noştri, ca să fie şi Dumnezeu milostiv cu noi. Milostenia este cea mai mare şi cea mai bineplăcută lui Dumnezeu jertfă. De aceea, şi Apostolul ne sfătuieşte: Facerea de bine şi întrajutorarea nu le daţi uitării; căci astfel de jertfe sunt bine plăcute lui Dumnezeu (Evrei 13, 16).

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Nasterea Maicii Domnului din Pitesti,  sub indrumarea preotului Preda Vilcu Costin, proiectul social prin care  persoane nevoiase au primit  ajutor constand in  haine si o masa calda.

Mînăstirea Argeșului vizitată de judecătorii militari din țară

FESTIVALUL PENTRU COPII RĂSĂRIT-A PRIMĂVARA, ediția a III-a, în Protoieria Curtea de Argeș