in

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Adormirea Maicii Domnului – Papucești I, protoieria Pitești

(Publicat în: 28 aprilie 2020)

Milostenia se răsplăteste în această lume, iar în cealaltă ni se dă înapoi însutită. Să ne îngrijim mereu de săraci si să-i ajutăm, căci ei mijlocesc pentru noi la Dumnezeu. Milostenia are mare putere. Suntem datori să facem mai întâi milostenie sufletească, să arătăm iubire către oameni, si apoi, cu sinceritate, dragoste si discernământ, să-i ajutăm pe ei.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate filantropică, în care părintele slujitor Mira Cristian de la parohia Adormirea Maicii Domnului – Papucești I din municipiul Pitești, a dăruit alimente, fructe și dulciuri către Centrul de Recuperare Neuromotorie din Pitești.

 

Milostenia – bucuria sufletului, parohia Leordeni, protoieria Topoloveni

Sinaxar 29 aprilie 2020