in

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 5 martie 2020)

Milostenia sau îndurarea creştină izvorăşte din iubirea de Dumnezeu şi de aproapele şi ia forma ajutorării materiale şi morale a semenilor aflaţi în nevoie. Mântuitorul, modelul desăvârşit al milosteniei, ne-a înştiinţat că la Judecata de apoi faptele îndurării trupeşti şi sufleteşti sunt acelea care ne vor deschide porţile fericirii veşnice

Părintele slujitor Roșu Ion Irinel de la parohia Corbi din protoieria Curtea de Argeș, a adus bucurie pentru o bătrână, căreia i-a dăruit alimente pentru traiul zilnic.

Manuale de Religie pentru copiii din parohia Târgul Dealului, protoieria Topoloveni

Îngerul păzitor, bunul meu prieten – cateheză parohia Rotărești, protoieria Pitești