in

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

(Publicat în: 8 mai 2019)

Milostenia se răsplăteste în această lume, iar în cealaltă ni se dă înapoi însutită. Să ne îngrijim mereu de săraci si să-i ajutăm, căci ei mijlocesc pentru noi la Dumnezeu. Milostenia are mare putere. Suntem datori să facem mai întâi milostenie sufletească, să arătăm iubire către oameni, si apoi, cu sinceritate, dragoste si discernământ, să-i ajutăm pe ei.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate filantropică, în care părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu de la parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, a dăruit alimente pentru o familie cu greutăți materiale.

Bucurie duhovnicească pentru bătrânii din Centrul Social Rucăr

SATUL ROMÂNESC sărbătorit la Grădinița O lume minunată din Curtea de Argeș