in

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 22 ianuarie 2019)

Milostenia sau îndurarea creştină izvorăşte din iubirea de Dumnezeu şi de aproapele şi ia forma ajutorării materiale şi morale a semenilor aflaţi în nevoie. Mântuitorul, modelul desăvârşit al milosteniei, ne-a înştiinţat că la Judecata de apoi faptele îndurării trupeşti şi sufleteşti sunt acelea care ne vor deschide porţile fericirii veşnice

Părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din municipiul Curtea de Argeș, a adus bucurie pentru o familie cu mulți copii, dăruindu-le alimente și dulciuri.

 

Daruri pentru elevii din comuna Priboieni, protoieria Topoloveni

Folosul religiei în formarea copiilor și a tinerilor, cateheză Sfânta Vineri, protoieria Pitești