in

Hrană și binecuvântare pentru trup și suflet, parohia Bătușari, municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 31 octombrie 2016)

Milostenia înseamnă solidaritate în suferința aproapelui, manifestată atât față de trup, cât și față de suflet, facerea de bine și purtarea nevoințelor, cum îndeamnă Sfântul Apostol Pavel: ”Purtați-vă nevoințele unii altora și veți împlini astfel, legea lui Hristos.”

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Ungurenuș Florentin de la parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș, ajutat de oameni milostivi, oferă săptămânal masă caldă pentru persoane defavorizate social.
 

Darul bucuriei, parohia Sfântul Gheorghe I – protoieria Pitești

Cateheză pentru trup și suflet la parohia Priboienii de Jos protoieria Topoloveni