in

Hrană și bucurie duhovnicească, parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

În fiecare sărac, asuprit sau bolnav ne întâmpină Hristos, cerându-ne prin coborâre ajutorul nostru. În mâna întinsă a celui sărac e mâna întinsă a lui Hristos, suferința lui din pricina lipsei și a umilinței în care îi ținem e suferința lui Hristos pe Cruce, pe care noi o prelungim. În toate Dumnezeu se coboară la noi și ni se face cunoscut.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a adus bucurie pentru o familie cu mulți copii, prin darurile oferite de părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați Constantin și Elena din municipiul Curtea de Argeș.

Darul sănătății trupești, parohia Turculești, protoieria Topoloveni

Icoana și Școala Mărturisirii – parohia Găvana IV, Protopopiatul Pitești