in

Hristos în lumina ochilor și limbajul mâinilor creștinilor surzi din Comunitatea de surzi din Mioveni în zi de hram

(Publicat în: 7 noiembrie 2019)

Cu binecuvântarea Înalt Preasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului a fost săvârșită Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur de către Preotul Istrate Cătălin, Preotul Ţîru Cătălin Preotul Tugui Alexandru cu ocazia pomenirii Sfinților Doctori fără de arginți Cosma și Damian, hram al Bisericii Comunității surzilor din Mioveni, afiliată Catedralei Ortodoxe ʺSfinții Apostoli Petru și Pavelʺ din această localitate și în purtarea de grijă a preoților slujitori.

La hramul bisericii pentru surzi din Mioveni au fost prezente persoane surde din Comunitățile din Mioveni, București, Pitești și împrejurimi.

Bucuria de a dărui, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

De la suflet pentru suflet, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș