in

Hristos în mijlocul tinerilor, cateheză la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 2 decembrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare a desfășurat o activitate catehetică adresata copiilor.

In cadrul acestei activitati , preotul slujitor de la parohia Mavrodolu Stoica Marius s-a adresat  elevilor clasei a IX- a E din cadrul Colegiului Economic ” Maria Teiuleanu ”  Pitesti , coordonati de catre doamna profesoara Turcescu Mirela. S-a vorbit despre beneficiile pe care postul le aduce în viața creștinului, dar și despre importanta participarii la Sfanta Taina a Impartasaniei pentru a primi harul si binecuvantarea lui Dumnezeu .

Masa bucuriei, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

Bucuria darului, parohia Drăguțești, protoieria Pitești