in

Importanța rugăciunii în viața celor mici, cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 30 octombrie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică la grădinița din cadrul Liceului Victor Slăvescu din Rucăr.  Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a mers în mijlocul școlarilor de la Grupa mare și a susținut cateheza cu tema ,,Importanța rugăciunii în viața celor mici”.

Activitatea a început prin rostirea rugăciunii ,,Înger îngerașul meu”, împreună cu miciii școlari.  La finalul activitații, elevii au primit iconițe cu Maica Domnului. Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului  catehetic ,,Săptămâna de cateheză” inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucăr.

 

Samarineanul milostiv, parohia Sfântul Ilie, protoieria Pitești

Dăruind vei dobândi, mănăstirea Glavacioc