in

În mijlocul celor mici, parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 12 februarie 2019)

Când dăruim din obligație ne gândim la o răsplată, când dăruim din inimă, ne gândim la ce am mai putea dărui. Să nu uităm că astăzi avem ocazia să ne deschidem ochii cu claritate, inima cu bucurie și mâinile fără zgârcenie pentru aproapele nostru, mâine putem avea nefericita ocazie să dăm socoteală de ce nu am împlinit porunca milosteniei.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o familie cu mulți copii.

 

Slujind aproapelui, parohia Priboieni de Jos, protoieria Topoloveni

Ajutor la domiciliu – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești