in

În mijlocul copiilor, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Cu arhiereasca binecuvântare și părinteasca purtare de grija a Înalpreasfintitului Parinte Arhiepiscop Calinic, Sectorul Învățământ, prin Biroul de Cateheza si Activitati cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat prin preoții Stănescu Paul Adrian și Dumitrescu Horia de la parohia Mavrodolu din Pitești o activitate educațional recreativă la Școala Generală din Catanele.

A fost rostit un cuvânt de învățătură în care s-a subliniat importanța îmbinării armonioase a timpului alocat studiului si a timpului rămas petrecut în aer liber și prin desfășurarea unor activități menite să ii dezvolte armonios. Invitat special a fost clovnul Așchiuță care a animat activitatea antrenându-i pe cei mici la cântec și joc, copiii au primit din partea parohiei Mavrodolu prăjituri și cadouri. 
 

De ce este socotit Apostolul Toma părintele ştiinţelor exacte?

Rugăciunea copiilor la parohia Priboienii de Jos protoieria Topoloveni