in

În vizită la grădiniță, parohia Mavrodolu, municipiul Pitești

(Publicat în: 9 noiembrie 2018)

Parohia Mavrodolu din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a incheiat parteneriate educaționale cu mai multe școli și grădinițe din județul nostru. Preoții împreună cu educatorii și profesorii trudesc pentru buna educație a copiilor colaborând în derularea diverselor activități.

Preotul Sturzeanu Dumitru-Victor a fost prezent în mijlocul preșcolarilor și le-a vorbit despre importanța rugăciunii în viață, despre sărbători, cât și despre Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil. La sfârșitul activității, copiii au fost miruiți și au primit iconițe și dulciuri.

 

Bucurie pentru cei încercați, parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș

Slujire Arhierească la Așezământul Sfinții Împărați Constantin și Elena din Pitești