in

Învățând pentru viitor, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 2 mai 2020)

Dăruind celui ce zace pe pământ, îi dăm Celui ce stă în Cer, iar căutând binele altora, sfârșim prin a găsi binele nostru. Dacă bunătatea este frumusețea sufletului, să ne ostenim în a avea sufletul cât mai frumos prin milostenia pe care trebuie să o facem față de cei nevoiași.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a defășurat o activitate socială, în care preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin de la parohia Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, au dăruit două laptopuri pentru doi copii, care vor avea acces la cursurile online pe care le desfășoară școlile.

 

Daruri pentru bătrânii de la Azilul din Beleți

Samarineanul milostiv, parohia Glavacioc, protoieria Costești