in

Învierea Domnului – bucuria întregii lumi, cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 18 mai 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, a susținut cateheza cu tema ,,Învierea Domnului -bucuria întregii lumi”, la grupa mare. În cadrul acestei activități, s-a semnat protocolul de colaborare ,,Școală – Biserică”, încheiat între Grădinița din cadrul Liceului Victor Slăvescu și parohia Rucărul de Jos, ca inițiator de  proiecte didactice proprii și va asigura implementarea tuturor proiectelor inițiate de Patriarhia Română și Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, sub coordonarea Sectorului Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului.

Alimentația corectă: Principiul nr. 3

Slujind aproapelui, parohia Corbi– protoieria Curtea de Argeș