in

Iustin Moisescu, Patriarh al Bisericii Ortodoxe Române – cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 28 mai 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, organizează diferite activități catehetice, în toate parohiile și în şcolile din cuprinsul eparhiei. 

O activitate catehetică specifică s-a desfășurat  la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel. Preotul slujitor Arsulescu Sebastian a susținut cateheza cu tema ,,Iustin Moisescu – Patriarh muscelean al Bisericii Ortodoxe Române și vrednic apărător al Ortodoxiei”, la clasa a IX de la Liceul Victor Slăvescu din Rucăr.

Reguli pentru o sănătate bună: Regula nr. 1

Protoieria Câmpulung Muscel – Campionii Bucuriei Sociale, mai 2019