in

Lăsați copiii să vină la Mine – activitate catehetică la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică și didactică, la Grădinița din cadrul Liceului Victor Slăvescu din Rucăr.
Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, s-a aflat în mijlocul copiilor de la Grupa Mare, unde a susținut cateheza ,,Lăsați copii să vină la Mine”,  rostind rugăciunea ,,Tatăl nostru”, împreună cu cei mici.

În cadrul acestei activități s-a încheiat un protocol de colaborare in cadrul parteneriatului Școală-Biserică. Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului ,,Biserica din Școală”, inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucār.

Milostenia, hrană pentru suflet – parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, protoieria Pitești

Dăruind vei dobândi, parohia Glavacioc, protoieria Costești