Maica Domnului – împlinirea profețiilor, cateheză parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de catehizare, a desfășurat o  activitate catehetică la Școala Nae A. Ghica din Rucăr.

Preotul slujitor Arsulescu Sebastian, de la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel, s-a aflat în mijlocul elevilor clasei a  V a, unde,  după  rostirea Rugăciunilor începătoare  împreună cu elevii,  a susținut cateheza cu tema ,,Maica Domnului – împlinirea profețiilor.”

Acțiunea se înscrie în cadrul proiectului ,,Biserica din Școală”, inițiat de Centrul Social Cultural Catehetic ,,Sfântul Ioan Botezătorul” din Rucār.

Parohia Mavrodolu alături de cei necăjiți

Tinerii ortodocși argeșeni și musceleni s-au întâlnit în orașul Costești