Mâini dibace, atelier de cusături la parohia Găvana IV

Centrul Social Sfânta Maria Magdalena din cadrul parohiei Găvana IV din municipiul Pitești, desfășoară săptămânal activități educative cu tinerii din grupul de cateheză.

În cadrul atelierului de cusături, câțiva copii au învățat să mânuiască acul de cusut și ața, învățând diferite tehnici de bază: punctul în șnur și punctul în cruce. Mânuțele dibace ale micuților ucenici au combinat pe etamină, în mod original, diferite cuori realizând diverse modele populare.

În finalul activității, părintele slujitor Lăudat Daniel a participat la activitatea corală a tinerilor.

Manifestarea face parte din programele educative desfășurate de Biroul de Catehiză și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului.

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A INIMII sărbătorită la Grădinița Căsuța cu Povești din Curtea de Argeș

Alături de cei necăjiți, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești