in

Manuale de Religie pentru copiii din parohia Târgul Dealului, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 5 martie 2020)

Prin educatia religioasa trebuie sa realizam de fapt o reala cultivare a spiritului. Ea ne ajuta sa construim un sistem de valori spirituale, etice, estetice etc. racordate la personalitatea fiecaruia dintre noi si materializarea in comportamente integratoare in viata comunitatii din care facem parte si a societatii in ansamblu.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, desfășoară în această perioadă, diverse activități, în care preoții slujitori din parohiile argeșene merg în mijlocul elevilor.

Părintele slujitor Nistor Izvoraș de la parohia Târgul Dealului, protoieria Topoloveni, a oferit fișele de lucru la disciplina Religie.

60 de ani de existență a Filialei Teritoriale a Surzilor din Pitești

Hrană pentru trup, binecuvântare pentru suflet, parohia Corbi, protoieria Curtea de Argeș