in

Manuale de Religie pentru elevii din localitatea Valea Mare – Ștefănești

Marile binefaceri pe care o educație religioasă corect făcută le poate avea asupra caracterului moral al elevului (mai precis faptul că acest tip de educație are repercusiuni clare în viața de zi cu zi a copilului), asupra culturii acestuia (educația religioasă este un factor decisiv de iluminare), asupra unei dezvoltări psihosomatice armonioase, precum și asupra evoluției duhovnicești a viitorului adult, ar trebui să fie evidente.

Preoții slujitori Iriminescu Tiberiu de  la parohia Valea Mare și Olteanu Ionel de la parohia Enculești au dăruit manuale de Religie pentru elevii de la școala din localitate.

 

Milostenia, cheia mântuirii – parohia Sfinții Împărați din Protoieria Curtea de Argeș

Protoieria Pitești – Campionii Bucuriei Sociale, martie 2019