Manuale de Religie pentru elevii din Ștefănești, parohia Târgul Dealului, protoieria Topoloveni

La clasele primare si gimnaziale sarcinile de natura informativa ale educatiei religioase se pot realiza prin intermediul povestirilor religioase, prin dezvaluirea continuturilor morale cuprinse in secventele biblice sau alte carti sfinte, prin intuirea unor imagini cu continut si mesaj religios.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a desfășurat o activitate în care părintele slujitor Nistor Izvoraș de la parohia Târgul Dealului, protoieria Topoloveni, a dăruit manuale de Religie, elevilor de la Școala nr. 1 din Ștefănești.

Tartine cu sfeclă roşie

Solidari cu cei necăjiți, parohia Sfântul Apostol Andrei, Papucești II, protoieria Pitești