in

Masa bucuriei de Crăciun, parohia Înălțarea Domnului, municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 24 decembrie 2018)

Durerea preschimbă sufletul omului, îl face sensibil și astfel primește să asculte cuvântul lui Dumnezeu. Așadar, când durerea face pregătirea și se apropie de un om al lui Dumnezeu, ajută la mântuirea lui. Să cerem de la Dumnezeu să ne dea duh de iubire, căci cel care are iubire știe cum să miluiască.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unor familii cu greutăți financiare, care au primit alimente din partea preoților slujitori Herișanu Ion Cosmin și Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului, municipiul Curtea de Argeș.

 

Daruri pentru credincioșii din zonele izolate, Așezământul Sfinții Împărați din Pitești

Astăzi S-a născut Hristos, colinde la parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești